Империјал 1 20CT TDW Diamond S Sterling Silver Cloble Clast Claster Cluster ветување прстен
Неодамнешно

Империјал 1 20CT TDW Diamond S Sterling Silver Cloble Clast Claster Cluster ветување прстен

DEN 1983.84

Достапно на барање

Изразете ја својата loveубов кон неа со овој пенлив дијамантски кластерски ветувачки прстен. Изработено во S925 Стерлинг сребро Овој прстен го прикажува кластерот со тркалезни дијаманти, кои се поставени во рамка за цветна форма. Полираниот дизајн на јажето Шанк го прави прстенот попривлечен. Сјајно со 1/20 CTTW на тркалезни дијаманти и заврши на светла полирана сјај, овој прекрасен прстен за ветувања на кластери за дијаманти е сигурно дека ќе ја воодушеви. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти, што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Природни дијаманти. Тежина на дијамант : 0,05 Ct.T.W. Боја на дијаманти : H-I. Јасност на дијаманти : I2. Дијамантско сечење : круг. Поставување : Пав. Вклучува кутија за подароци и крпа за чистење.

Повеќе детали

Избор на купувачи