Заштитена марка ликовна уметност „Womanена која седи со дете во платното на платното од Касат
Неодамнешно

Заштитена марка ликовна уметност „Womanена која седи со дете во платното на платното од Касат

DEN 1.67

Достапно на барање

Уметник : Cassatt Subject : People Style : Trational Product Type : Gallery-обвиткано платно Artthis подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има жена што го држи своето дете над раката.giclee (Jee-clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетна ликовна уметност репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Womanената која седи со дете во платното на платното од Касат.

Повеќе детали

Избор на купувачи