Трговска марка ликовна уметност „Холандија канали Slues holland 'Canvas Art by Monte Nagler
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Холандија канали Slues holland 'Canvas Art by Monte Nagler

DEN 1530.08

Достапно на барање

Уметник : Монте Наглерсјубјект : Пејзаж -апестит : Современ Музеј за уметност на Универзитетот во Мичиген; Институтот за уметност во Дејтон; Музејот на уметноста Гранд Рапидс; Центарот за креативна фотографија; Музејот во Бруклин; Државата Мичиген; Generalенерал електрична корпорација; Basfcorporation; Компјувер; и Форд, Крајслер и Generalенерал моторс. Галерии и дилери на уметност низ целата земја ја опфаќаат својата фотографија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дрвја долж левата страна на крајбрежјето.

Повеќе детали

Избор на купувачи