Алера Елузион Серија Мултифункционален Стол Со Среден Грб, Поддржува До лб, 17,7 До 21,4 Висина На Седиштето, Црна
Неодамнешно

Алера Елузион Серија Мултифункционален Стол Со Среден Грб, Поддржува До лб, 17,7 До 21,4 Висина На Седиштето, Црна

DEN 2559.84

Достапно на барање

Алера Елузион серија мултифункционалниот механизам со лизгање на седиштето овозможува прилагодување на аголот на грбот во однос на седиштето, прилагодливо навалување (слободни лебдечки или бесконечни позиции за заклучување) и навалување напред. Кул, дише мрежа назад. Контурирана перница за седишта со раб на водопад за да помогне во ублажување на притисокот врз нозете. Висина-и ширина-прилагодливи раце со меки полиуретански влошки. База со пет ѕвезди со тркалца за лесна подвижност. Прилагодливост на раката : Висина; Ширина; Висина На Раката од Седиштето : 6,75" до 9,25"; Тип На Рака : Поместена Т-Лента; Боја На Потпирачот За Рака : Црна; Материјал За Потпирач За Рака : Полипропилен; Полиуретан; Рацете Вклучени : Да; Асинхрона Контрола : Да; Боја На Грбот : Црна; Прилагодување На Висината На Грбот : Да; Максимална Висина На Грбот : 23,4"; Минимална Висина На Грбот : 21,1"; Материјал За Задна Површина : Мрежа; Семејство На Материјал За Задна Површина : Мрежа; Максимална Ширина На Грбот : 18,8"; основна/рамка боја : црна; Основен/Рамковен Материјал(И) : Најлон; Детали За Тркалце/Лизгање : Пет 2" Тркалца Со Качулка Со Двојно Тркало; Тркалце/Текстура На Површината На Лизгање : Тврда; Семејство На Бои : Црна; Растојание Помеѓу Рацете : 16,2" До 18"; Наклон Со Двојно Дејство : Не; Контрола На Држењето На Спојката : Не; Интегрален Лумбална Поддршка : Не; Навалување На Коленото : Да; контрола со Повеќе задачи : не; максимална вкупна длабочина : 27,4"; Севкупна Длабочина Минимум : 26"; Вкупна Висина Максимум : 43,3"; Вкупна Висина Минимум : 37,5"; Вкупна Ширина Максимум : 27,2"; Вкупна Ширина Минимум : 24"; Пневматско Прилагодување На Висината На Седиштето : Да; Заклучување На Држењето На Телото : Не; Препорачана Област На Апликација(И) : општа боја на седиштето во канцеларијата : Црна; Максимална Длабочина На Седиштето : 21,7"; механизам за лизгање на седиштата : да; Максимална висина На седиштето : 21,4"; Минимална Висина На Седиштето : 17,7"; Материјал На Површината На Седиштето : Премиум Ткаенина; Семејство На Површински Материјал На Седиштето : Ткаенина; Максимална Ширина На Седиштето : 19,6"; Синхронизирано Навалување На Коленото : Не; Затегнување На Навалување/Заклучување На Навалување : Да; Променливо Синхроно Навалување : Не; капацитет на тежина : Поддржува До 275 Lb стандарди За Усогласеност : cal tb117-2013 Во согласност; Ги Исполнува Или Надминува Стандардите Ansi/Bifma. Гаранција : ограничена петгодишна гаранција На Производителот. Пост-Потрошувачите Рециклирани Содржина Проценти : 0%. Рециклирана Содржина Пред Потрошувачите Проценти : 0%. Мултифункционалниот механизам со лизгање на седиштето овозможува прилагодување на аголот на грбот во однос на седиштето, прилагодливо навалување (слободни лебдечки или бесконечни позиции за заклучување) и навалување напред. Кул, дише мрежа назад. Контурирана перница за седишта со раб на водопад за да помогне во ублажување на притисокот врз нозете. Висина-и ширина-прилагодливи раце со меки полиуретански влошки. База со пет ѕвезди со тркалца за лесна подвижност. Висина прилагодлив крцкалка назад за оптимална лумбална поддршка. Број на модел : АЛЕЕЛ42МЕ10Б.

Повеќе детали

Избор на купувачи