Дорман 520-Предна Лева Долна Задна Суспензија Контрола На Раката И Топката Заедничко Склопување За Специфични Модели На Копнени Modelsери избери: 2013-ЗЕМЈИШТЕ RANGEЕР ОПС?
Неодамнешно

Дорман 520-Предна Лева Долна Задна Суспензија Контрола На Раката И Топката Заедничко Склопување За Специфични Модели На Копнени

DEN 4638.88

Достапно на барање

Ова склопување на рачката и топчестиот спој на суспензијата е директна замена за оригиналната опрема за специфични апликации на возилото. Водечкиот процес на евалуација во индустријата обезбедува непречено возење, стабилност на насоката и предвидлива динамика. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Доверлива замена - ова склопување на контролната рака и топчестиот спој директно го заменува оригиналниот склоп на специфични апликации за возила. Целосна поправка-секое склопување вклучува претходно инсталиран топчест спој и чаури, заштедувајќи време и труд. Квалитетно инженерство-беше подложено на водечко тестирање во индустријата за да се обезбеди непречено, стабилно и безбедно возење. Издржливо дизајнирани-дополнителни премази нудат долготрајна отпорност на ' рѓа и корозија. Години на моделот на возилото овој дел се вклопува : Земјиште Rangeер Опсег Rangeер : 2013, 2014, 2015, 2016, 2017.

Повеќе детали

Избор на купувачи