Contitech PP306LK Моторот Тајмингот Појас Комплет Со Пумпа За Вода
Неодамнешно

Contitech PP306LK Моторот Тајмингот Појас Комплет Со Пумпа За Вода

DEN 2159.84

Достапно на барање

CRP Conti Tech Oe Квалитет Про Серија Плус Комплет PP306 LK1 вклучува тајмингот појас (Conti Tech), пумпа за вода w/ пластични коло (Анекс), затегнувач макара (NTN), хидраулични амортизери (NTN), две брегаста осовина заптивки (OE), и инструкции за инсталација. Плус Печатен Гарантен Сертификат кој ги опфаќа сите вклучени делови до препорачаниот интервал за замена на оригиналниот производител на возила (80.000 милји / 128.000 км). Овој комплет го вклучува куќиштето на пумпата за вода што често е жртва на корозија на овие возила. Со избирање на овој комплет не треба да се грижите дали ќе се појават несакани изненадувања при промена на пумпата за вода. Овие комплети ги олеснуваат изворите на делови. Contitech PP306 LK1 Комплет За Временски Ремен На Моторот Со Пумпа за Вода. Contitech PP306 LK1 Комплет За Временски Ремен На Моторот Со Пумпа за Вода. Contitech PP306 LK1 Комплет За Временски Ремен На Моторот Со Пумпа за Вода. Contitech PP306 LK1 Комплет За Временски Ремен На Моторот Со Пумпа за Вода.

Повеќе детали

Избор на купувачи