Заштитен знак Ликовна Уметност Страст Париз 21 Платнена Уметност Од Асаф Френк
Неодамнешно

Заштитен знак Ликовна Уметност Страст Париз 21 Платнена Уметност Од Асаф Френк

DEN 704.00

Достапно на барање

Уметник : Асаф Франкс Предмет : Архитектура Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има светлина што доаѓа од врвот на Ајфеловата кула. Меѓународниот фотограф За ликовна уметност Асаф Френк, роден во 1971 година, бил воспитан во земјоделско село во близина на Плажата во Израел. По успешната кариера во компјутерите, тој започна да ги комбинира своите обемни технички вештини со дигиталната фотографија за да произведе висококвалитетни креативни слики. Асаф го дели своето време помеѓу патувањето во градот и локациите на природата со тоа што е во неговото домашно студио во Сари, ВЕЛИКА британија. Со текот на времето, тој стана добро познат по повеќе начини на боја и црно-бел опсег на слики со дамка во боја. Неговата колекција вклучува слики од мртва природа, пејзажи и градови како лондон, Париз, Њујорк, Рим, Венеција и Амстердам. Неговите фотографии се неверојатно барани од производителите, дизајнерите и издавачите што значи дека неговите слики може да се видат на ексклузивни производи ширум светот. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. светлина што доаѓа од врвот На Ајфеловата кула.

Повеќе детали

Избор на купувачи