Дејко Одговара изберете: 2007-ТОЈОТА КАМРИ
Неодамнешно

Дејко Одговара изберете: 2007-ТОЈОТА КАМРИ

DEN 1.00

Достапно на барање

Уште во раните денови на новата автомобилска индустрија, Дејко(Р) прво развиваше v-појас со суровата конструкција на страничниот ѕид, што го олеснува контролираното лизгање околу макарите. Суровата конструкција на рабовите е комбинирана со dayco(R) патентиран запушен врвен дизајн за да се обезбедат врвни перформанси што ги бараат денешните возила и возачи. Dayco (R) Top Cog (R) V-Појас обезбедува поголема флексибилност и го зголемува протокот на воздух околу ременот, така што работи поладно и трае подолго од повеќето конкурентни ремени. Три парчиња неопренови импрегнирани ткаенини се спротивставуваат на топлина, масло и маснотии, а специјално формулираниот третман на полиестерскиот кабел обезбедува цврстина, стабилност и сигурност што се бараат од врвен квалитет v-појас. Dayco(R) горниот Запчаник (R) конструкција На суровиот раб на Појасот, патентиран запушен врвен дизајн, ткаенина од три слоја и специјално формулиран полиестерски кабел обезбедува поголема флексибилност, работи поладно и трае подолго од конкурентните ремени. Dayco (R) Top Cog (R) V-Ремените ги исполнуваат или надминуваат Sae J636 и J637 спецификации. Dayco Мали I. D. Калапи Грејач Црево Дополнителни Карактеристики Боја : Црна. Одговара Изберете : 2007-2009 ТОЈОТА КАМРИ 4 Цил 2,4 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Повеќе детали

Избор на купувачи