Рентал Заден Запчаник Заб Сребро ЗА Хонда ТР 400Е 1999-2008
Неодамнешно

Рентал Заден Запчаник Заб Сребро ЗА Хонда ТР 400Е 1999-2008

DEN 2.67

Достапно на барање

Рентал Ултралесни Задни Запчаници го започнуваат својот живот со добивање на цпу машински од 7075 т-6 алуминиум, легура која е ценета за нејзината цврстина и отпорност на абење. Речиси совршен материјал за запчаници. Легурата е мала тежина, а Со дупчените обрасци На Рентал, Ултралесната тежина тежи до 66 проценти помалку од споредливите челични запчаници додека задржува споредлив животен век. Материјалот не е единственото нешто што промовира долговечност. Сечењата за самочистење се обработуваат во секој жлеб на ланецот за да се исчисти калта и остатоците од чувствителните површини за носење, така што и запчаникот и ланецот се чуваат чисти од абразивни честички. Речиси и да нема недостаток за ставање Заден Запчаник За Изнајмување на вашиот мотоцикл или АТВ. Замена алуминиум заден погон запчаник. 66% полесни од споредливите челични запчаници. Споредлив животен век со многу потешки запчаници. 7075 Т-6 алуминиумска легура. Самочистење синџир жлебови. Одговара на оем држачи за завртки.

Повеќе детали

Избор на купувачи