0. КТ круг танзанит ветувачки прстен во сребро сребро
Неодамнешно

0. КТ круг танзанит ветувачки прстен во сребро сребро

DEN 3.00

Достапно на барање

Оди подалеку од обичните со овој зачудувачки природен танзанит скапоцен камен ветувачки прстен во сребро. Овој ветувачки прстен има 0,5 карат природен танзанит скапоцен камен во неговиот центар; Прегрнат од блескави кубни цирконија камења. Дизајниран со удобност во умот, овој прстен е рачно изработен од .925 Стерлинг Сребрена и има 925 белег за автентичност. Овој прстен е сигурен дека ќе ги сврти главите и исто така прави совршен подарок. Главен камен : природен танзанит; 0,5 карати, тркалезна форма, 5 x 5 mm; Сино-виолетова боја со јасност SI1-SI2. Акцент камен : кубна цирконија; 0,5 карати, тркалезна брилијантна форма, 1,5 x 1,5 мм; F-G боја со јасност VS1-VS2. Метал : .925 Стерлинг сребро со печат од 925, 2,3 грама. Големина : Прстенот е достапен во големини 5 до 9. Вклучува кутија за подароци за потпис, совршена за специјални прилики. Месец на родилството : декември.

Повеќе детали

Избор на купувачи