Ove Decors Tampa 66- in. W in. H Правоаголен аголен туш за туширање со столбна врата за туширање без рамка во Орб
Неодамнешно

Ove Decors Tampa 66- in. W in. H Правоаголен аголен туш за туширање со столбна врата за туширање без рамка во Орб

DEN 4799.68

Достапно на барање

Ove Decors бесконечни 66 13/16 во сетот на вратата за туширање со шарки на Тампа без шарки има фиксен систем за шарки на панелот, нудејќи изглед на индустриски инспириран изглед што ќе го надополни секој простор. Доаѓа со преголем хардвер со врвен квалитет, комплетен со бронзена завршница со нафта, и вклучува 24 во широк фиксен панел, 30 во широка панел на вратата, 10 во широка влезна панел, 29 во широк страничен панел, идеален за инсталација на агол . Сите панели се направени од премија 8мм (5/16 ”) дебело овластено стакло. 65 5/8 до 66 13/16 in. Ширина x 30 3/16 in. Длабочина x 72 in. Висина, модел : TA2431300. Рамка за реверзибилна инсталација на вратите со вграден магнет на вратата за безбеден и тесен близу. Нема повеќе протекувања, нема повеќе влажни подови . Премиум заштитното стакло обложување го олеснува чистењето и заштитувањето од ѓубриво од сапун и вар. Сертифициран од Советот за сертификација на застаклување на безбедност (SGCC). Технологија Metal Guardã - Премиум заштитна метална облога за да го задржите вашиот хардвер сјаен за наредните години . Вклучена е преголема рачка во хромирана завршница. 5-годишна гаранција на стаклени панели и 1 година гаранција на хардвер . Користете ја алатката за конфигуратор за туширање Ove за да го прилагодите и изградите вашиот туш за соништа за вашиот уникатен простор. Прегледајте го упатството за упатства PDF за детални димензии на производот за да се осигурате дека комплетот за туширање е правилен за мерењата на вашата бања.

Повеќе детали

Избор на купувачи