Трговска марка ликовна уметност „стакло“ платно уметност од Наоки Матсумура
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „стакло“ платно уметност од Наоки Матсумура

DEN 1530.08

Достапно на барање

Уметник : Naoki Matsumurasubject : Сè уште начин на живот : Модерен и современо производ Тип : Галерија обвиткано платно Арт. Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Наоки Матсумура „стакло“ платно уметност.

Повеќе детали

Избор на купувачи