Одлична вредност стапчиња за цимет, Оз
Неодамнешно

Одлична вредност стапчиња за цимет, Оз

DEN 0.67

Достапно на барање

Додадете моментална топлина и вкусна длабочина на вашите рецепти со нашите стапчиња со голема вредност цимет. Има толку многу различни начини да уживате во овој небесен зачин што вие и вашето семејство ќе ги обожавате. Можете да ги мелете за да ги зачините овесните, кафето или чили и бавно зготвено месо или да им дадете на вашите бухти од цимет или колачи со трошки што автентичен вкус на цимет. Кога е оставена целина, нашите стапчиња од цимет се исто така одличен додаток на индиско пилешко путер, каша или топла јаболков. Со осум унци стапчиња од цимет кои се спакувани во херметички пластичен сад, можете да очекувате да готвите со свежи стапчиња во текот на целата година. Готвењето со нашата голема вредност стапчиња за цимет ќе го наполни вашиот дом со исклучителна арома и вашите вкусови со радост. Производите за голема вредност им овозможуваат на семејствата прифатливи, висококвалитетни намирници и опции за потрошувачка на домаќинства. Со нашиот широк спектар на категории на производи кои опфаќаат потрошувачки на намирници и домаќинства, ние ви нудиме различни производи за потребите на вашето семејство. Нашите производи се погодно достапни на Интернет и во продавниците на национално ниво, овозможувајќи ви да зачувате и да заштедите пари во исто време. Одлична вредност стапчиња за цимет, 8 мл. Цели стапчиња цимет. Совршено за додавање топлина и зачин во вашите омилени јадења. Одличен додаток на најразлични топли и ладни пијалоци. Лид со лесен пристап. Природно без глутен. Пакет со 8 унца.

Повеќе детали

Избор на купувачи