Трговска марка ликовна уметност „тиква бакнежи“ уметност од Шина Пике уметност и илустрација
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „тиква бакнежи“ уметност од Шина Пике уметност и илустрација

DEN 253.76

Достапно на барање

Уметник : Sheena Pike Art and Illustrations Ubject : Seasonal Style : Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има снежен човек изработен од тикви во типографска сцена. Шина е самоучен канадски илустратор што го наоѓа својот пат низ светот на уметноста и се открива себеси на патот. Инспирирана од многу работи, таа ужива да го истражува прекрасниот имагинативен свет на поп -надреализмот со комбинирање на реални и илустративни стилови. Чујси и други светски, нејзината работа честопати предизвикува интензитет, давајќи ви поглед во нејзиниот креативен ум и начинот на кој го гледа светот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шина Пике уметност и илустрација „Тиква бакнежи“ платно уметност.

Повеќе детали

Избор на купувачи