GAP HOME MINI DOTS PERCALE LEASE CARE SETER, длабок џеб, полн, сенф, 4-парчиња
Неодамнешно

GAP HOME MINI DOTS PERCALE LEASE CARE SETER, длабок џеб, полн, сенф, 4-парчиња

DEN 1.00

Достапно на барање

Сетот за печатење на лесна нега на GAP Home има лесен, измиен, мека перкала што е кул на допир и совршено за топли ноќи. Направено со овластен органски памук и рециклиран материјал за создавање поодржливи, добро стокмено постелнина што е здраво за вас и околината. Достапно во најразлични внимателно курирани, разнобојни отпечатоци кои се дизајнирани за лесно мешање, совпаѓање и слој со други колекции за постелнина за домашни GAP, достапни исклучиво на . Првата домашна колекција на Gap Reimagines безвременски американски стил за модерно живеење. Откријте квалитетни дизајни и најважни работи што веднаш ја освежуваат секоја просторија. Размислете за супер-меки постелнини, покачен прибор за јадење и повеќе инспирирани откритија за секојдневниот живот. Исклучиво на. Органска мешавина од памук перкале : Направена со висококвалитетна, интимна мешавина од ткаенина (60% органски памук и 40% рециклиран полиестер) која нуди совршена комбинација на мекост, одржливост и издржливост. Одржлива ткаенина : Направено со OCS (стандард за органска содржина) памук и рециклиран материјал што ги исполнува RCS (стандард за рециклиран побарувања), OEKO-TEX® овластен без штетни хемикалии. Двоен игла по полите : Зашиени со две игла по полите за декоративна завршница и засилена издржливост. Двоен сет вклучува : рамен лист (66 "x 96"), вграден лист (39 "x 75" x 15 ", одговара на душеци до 18") и една перница (20 "x 30"). Целосен сет вклучува : рамен лист (82 "x 96"), вграден лист (54 "x 75" x 15 ", одговара на душеци до 18") и две перници (20 "x 30"). Кралицата сет вклучува : рамен лист (90 "x 102"), вграден лист (60 "x 80" x 15 ", одговара на душеци до 18") и две перници (20 "x 30"). Кинг сет вклучува : рамен лист (108 "x 102"), вграден лист (78 "x 80" x 15 ", одговара на душеци до 18") и две перници (20 "x 40"). Лесна грижа : Машината што може да се мие ладно со како бои, суво суво, не се отстрани навремено, ниско железо кога е потребно, не исушете го чисто.

Повеќе детали

Избор на купувачи