Зацрнет Стерлинг сребрен кубни цирконија плоштад микро -пејвски вечно прстен
Неодамнешно

Зацрнет Стерлинг сребрен кубни цирконија плоштад микро -пејвски вечно прстен

DEN 2.33

Достапно на барање

Колку и да везат starsвездите на полноќното небо, овој прекрасен вечен бенд има 465 бели кубни цирконија камења рачно поставени во зацрнетиот сребро. Излегувајќи како повеќе квадратен изглед однадвор, овој прекрасен вечен стил му дава на овој прстен сосема ново ниво на уникатна длабочина и креативност. Cubic Zirconia : Gemstones : 465 Gemstone cut : Round Gemstone measurements : 2 mm wide x 2 mm long Color : White Setting : Pave465 pave-set round-cut cubic zirconia each measuring 2 mm wide x 2 mm long Metal information and dimensions : Style : Ring Metal : Blackened sterling silver Finish : Димензии на поставување на високо ползирање : 25 mm широк x 10 mm долг x 23 mm Високи димензии : 10 mm Widitehis прстен не може да се промени во големината. Сите тежини и мерења на карати се приближни и може да варираат малку од наведените димензии. Код за третман CR (кубна цирконија). Погледнете го Водичот за третман за дополнителни информации. Кликнете овде за водич за големина на прстенот Адина и Ко. Поцрнет Стерлинг Сребрен кубни цирконија квадрат микро Пав.

Повеќе детали

Избор на купувачи