Трговска марка ликовна уметност Калифорнија зајдисонце II платно уметност од Алберт Биерсдант
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност Калифорнија зајдисонце II платно уметност од Алберт Биерсдант

DEN 2.33

Достапно на барање

Подготвени да се претставиме со презентација на безжично во различни големини, ова подготвено уметничко дело, завиткано од галерија, се одликува со калифорниско зајдисонце. Ова парче уметничко дело на трговската марка уметност се печати со употреба на Giclee, што е напреден процес на печатење што создава репродукции кои се практично разликуваат од оригиналите. Многу галерии, музеи и приватни колекционери прифаќаат уметност со печатење на giclee. Оваа слика е исто така завиткана со галерија, така што платното се обвиткува околу страните и ја крие дрвената рамка, овозможувајќи безделна презентација на готовото сликарство.

Повеќе детали

Избор на купувачи