Трговска марка ликовна уметност „кола Б“ платно уметност од Мигел Балбас
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „кола Б“ платно уметност од Мигел Балбас

DEN 3.33

Достапно на барање

Уметник : Miguel Balbassubject : Abstract Style : Eclectic Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има повеќебојни сцени кои покажуваат различни форми и ликови. Giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на печатење Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. CORPUITS MIGUEL BALBAS, CORCUITS X B 'CANVAS ART.

Повеќе детали

Избор на купувачи