Трговска марка ликовна уметност loveубов хоризонтално бело платно уметност
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност loveубов хоризонтално бело платно уметност

DEN 958.40

Достапно на барање

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини Оваа подготвена, галерија завиткана уметност, ги карактеризираат кинеските ликови за зборот „Loveубов“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Повеќе детали

Избор на купувачи