Трговска марка ликовна уметност „Фолк уметност едрење училиште“ платно уметност од Шерил Бартли
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Фолк уметност едрење училиште“ платно уметност од Шерил Бартли

DEN 3.00

Достапно на барање

Уметник : Шерил Бартлисјубјект : Пејзаж-апелатива : Рустикапродукција Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со згради кои седат во пејзаж. Истакнати бои : сина, бела, светло сина, тен, сива американска сликарска народна уметност, уметничкиот талент на Шерил Бартлис беше очигледен уште од рана возраст кога ги продуцираше своите први уметнички дела како средство за комуникација. Подигната од семејство што зборува француски јазик, таа се потпираше на четка за бојадисување и кутија со боја за да се изрази на своите пријатели што зборуваат англиски јазик. Нејзината рана loveубов да се изрази со својата уметност резултираше во работа повеќе од 25 години како графички уметник во производството на позадина и текстил. Во текот на овие години, Шерил ги разви вештините неопходни за да ги разбере техничките аспекти во креирањето на позадина и дизајн на текстил, теорија на бои, компјутерски дизајн, трендови на пазарот и соодветна грижа и користење на квалитетни материјали за уметници. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Американскиот сликар за народни уметности, уметничкиот талент Шерил Бартлис беше очигледен уште од рана возраст кога ги изработи своите први уметнички дела како средство за комуникација. Подигната од семејство што зборува француски јазик, таа се потпираше на четка за бојадисување и кутија со боја за да се изрази на своите пријатели што зборуваат англиски јазик. Нејзината рана loveубов да се изрази со својата уметност резултираше во работа повеќе од 25 години како графички уметник во производството на позадина и текстил. Во текот на овие години, Шерил ги разви вештините неопходни за да ги разбере техничките аспекти во креирањето на позадина и дизајн на текстил, теорија на бои, компјутерски дизајн, трендови на пазарот и соодветна грижа и користење на квалитетни материјали за уметници. - згради кои седат во пејзаж.

Повеќе детали

Избор на купувачи