Stuple Industries одат голема или домашна смешна интроверт типографија велејќи дека графичката уметност не е воспоставена уметничка печатена wallидна уметност, дизајн од Lu
Неодамнешно

Stuple Industries одат голема или домашна смешна интроверт типографија велејќи дека графичката уметност не е воспоставена уметничка

DEN 0.33

Достапно на барање

Сите наши wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираат на трајно 3,5 инчи дебело дрво MDF. Секое парче е завршено со рака и доаѓа со свеж слој фолија на страните за да му даде јасен чист изглед. Пристигнува подготвена да се дружи без потребна инсталација и доаѓа со цврсти јасни агли за да го спречи да се оштети во транзит. Димензии : 15 x 0,5 x 10 инчи. Wallидната уметност е подготвена да виси - не е потребна инсталација или хардвер. За лесно поставување на посно или слој уметнички дела на полица или против wallид . Сите наши wallидни плаки започнуваат како високо квалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираат на трајно 3,5 инчи дебело дрво MDF. Секое парче е завршено со рака и доаѓа со свеж слој фолија на страните за да му даде јасен чист изглед . Уметничките дела се однесуваат на : типографија; Дома; Хумор. Дизајн од Lux + Me Designs.

Повеќе детали

Избор на купувачи