Врв за гравура за гравура за гравура на карбид со столб на волфрам за стакло керамика
Неодамнешно

Врв за гравура за гравура за гравура на карбид со столб на волфрам за стакло керамика

DEN 3999.84

Достапно на барање

Карактеристики : *Спигажот за стакло располага со издржлив врв на карбид во волфрам, алуминиумско тело што го прави без напор на тврди материјали, вклучувајќи зацврстен челик, не'рѓосувачки челик, керамика и стакло. *Врвот на карбид на волфрам е потрајни од другите, не е лесен за паѓање.*Магнет на оваа алатка за гравирање собира мали делови и ги повлекува челичните чипови од тврдо дострел места.*Удобност за употреба : корисен дизајн во стилот на пенкало со удобно Pocketебниот клип, рачката со алуминиумска рачка обезбедува максимална контрола и удобност.*Лесно за чување : Секое гравирање на пенкало доаѓа со чак за враќање на точката на карбид на волфрам кога не е во употреба. Спецификација : *Име на производот : Пен за писател*Материјал : Тунфрам карбид (совет) , Алуминиум (пенкало)*Боја : сребрена*должина : приближно. 14см*Погодно за : гравура метален лим, не'рѓосувачки челик, керамика и стакло. Пакувања вклучуваат : 1 x SCRIBER PEN10 X замена на карбид типоти : 1.transition : 1cm = 10mm = 0,39inch.2. Вистинската боја на предметот може да биде малку различна од сликите прикажани на веб -страницата предизвикани од многу фактори, како што се осветленоста на вашиот монитор и осветленоста на светлината.3. Ве молиме, дозволете мала рачно девијација за мерење за податоците. Направено од високо квалитетен материјал, издржлив и практичен за употреба. Сосема нов и висок квалитет. Добра функција и сигурна за употреба. Willе го испратиме побрзо, кога ќе ја поставите нарачката. Ние нудиме совршена услуга за клиенти, можете да купите со доверба. Ако имате какви било прашања во врска со нашите производи, можете слободно да контактирате со нас.

Повеќе детали

Избор на купувачи