Моментен прекинувач за копче за тактилно притискање, прекинувач за тактилно копче за притискање силен 12x12x за аудио опрема за ТВ бело
Неодамнешно

Моментен прекинувач за копче за тактилно притискање, прекинувач за тактилно копче за притискање силен 12x12x за аудио опрема

DEN 95.84

Достапно на барање

LED Momentary Tactile Push Button Switch, Tactile Push Button Switch Strong 12x12x7.3mm for Audio Equipment for TV White Specification : Item Type : Tactile Push Button Switch Material : ABSRated Electric Load : 50m A DC12 VContact Resistance : Less than or equal to 100m Ohm Insulation Resistance : Greater than или еднаква на 100м Ом живот : > 100000 циклуси Список на пакети : 20 x Тактилно копче за притискање Изберете шрапнел од не'рѓосувачки челик за да го направите производот да има силна еластичност и перформанси на контакт . Погоден за притискање на деликатниот слој, фино детали обработка, чувство на рака. Користете материјали отпорни на висока температура како производ, може да постигнете континуирана отпорност на температура над 200? C / 392? F . Направено од премиум ABS материјал, издржлив во употреба и долго време на услугата, димензионално стабилно без деформација.

Повеќе детали

Избор на купувачи