Мишелин Географска Ширина Х-Мраз Кси Зима 245 70Р 110Т Гума
Неодамнешно

Мишелин Географска Ширина Х-Мраз Кси Зима 245 70Р 110Т Гума

DEN 0.33

Достапно на барање

Мишелин Географска Ширина X-Ice Xi2 Уморен дизајниран да им помогне На Теренците, Кросоверите и Лесните Камиони да го држат патот во различни зимски услови. Доживејте трајни зимски перформанси со Гумата За ГЕОГРАФСКА Ширина Алпин КС. Michelin® Latitude® X-Ice® Xi2 обезбедува долготрајни зимски перформанси со голтки и Микро-Пумпи кои се одржуваат сезона по сезона и Michelin® Max Touch Конструкција која се одликува со уникатна форма на контактна лепенка - максимизирање на рамномерниот и подолг век на траење.Мајсторство за возење На ладно време за Вашиот ТЕРЕНЕЦ Пик-Ап Или Кросовер Возило. Специјалното соединение Со Флекс-Мраз е формулирано за да ја одржи својата флексибилност под најекстремните услови на ладно време, додека микропумпите и технологијата На Вкрстување З Сипе обезбедуваат подобрена стабилност во сите зимски услови. Широката контактна лепенка за шарите генерира забрзување и моќ на сопирање, како и влечење во свиоци за извонредно маневрирање по снежни и ледени патишта. Мајсторство за возење На ладно време за Вашиот ТЕРЕНЕЦ Пик-Ап Или Кросовер Возило.Мишелин секогаш има за цел да собере повеќе настапи. Во мишелин континуирано даваме приоритет на безбедноста, издржливоста и ефикасноста на горивото во исто време со минимални компромиси. Тоа е значењето На Вкупните Перформанси на michelin® што ќе биде нашата разлика на секоја гума. Мишелин Географска Ширина Х-Мраз Xi2 Гуми Крајната Доверба Снег И Мраз. Долготрајна Зимска Шара. Голема Ефикасност На Горивото. Гаранција за километража : 40.000 милји. Видете гаранција за детали. Стандардна Ограничена Гаранција : 6 години.

Повеќе детали

Избор на купувачи