Реставриран LG LP1217GSR 12, Btu Квадратни. Фт. Пренослив Клима Уред
Неодамнешно

Реставриран LG LP1217GSR 12, Btu Квадратни. Фт. Пренослив Клима Уред

DEN 2.67

Достапно на барање

Победете ја топлината со овој пренослив клима уред ОД 12000 BTU LG. Нејзините 400 квадратни. фт. покриеноста брзо лади мала и средна просторија и одвлажнува до 2,7 пинти на час за да обезбеди дополнителна удобност. Овој LG пренослив клима уред доаѓа со лцд далечински управувач за лесно ракување. Останете ладни со овој сертифициран реновиран пренослив клима уред со вклучен лцд-далечински управувач. Ги одржува малите простории со големина до 400 квадратни метри ладни со 10.000 бтус моќ на ладење. 3-во-1 работа со ладен режим за ладење и одвлажнување во топли денови, сув режим за дождливи денови и режим само за вентилатор за одржување на воздухот во движење. Лесен за употреба СО LED дисплеј, едноставни контроли, прилагодување на температурата нагоре/надолу, прилагодување на брзината на вентилаторот и далечински управувач со целосна функција. Карактеристики 24-часовен тајмер за вклучување/исклучување, автоматско рестартирање со прекини на струја, супер тивко работење, филтер за воздух што може да се пере и осцилирачки отвор за воздух. Прилагодете го ладењето со 2 брзини на ладење и 2 вентилатори. Вклучува термисторска контрола на термостатот, комплет за инсталација и издувни гасови. Насочете го ладниот воздух со 2-насочен дефлектор на воздухот од горниот отвор за празнење на воздухот. Отстранува до 5,5 пинти влага на час. Еко-пријателски Р410А ладилно средство. Приклучоци во стандардни штекери за домаќинство. Спецификации : . Проток на воздух : 220 цфм. Ниво на бучава : 53 дб. Боја : Црна. Димензии( L x w x H) : 12.8 x 16.93 x 27.36 инчи. Тежина : 67,2 фунти. Овој производ можеби не е сертифициран од производителот, но е професионално проверен, тестиран и исчистен од Обновени Продавачи и Добавувачи на Програми. Целосно функционален производ Во Како Нова Состојба што може или не може да има мали козметички дефекти, флеки, вдлабнатини, гребнатини кога се држат приближно 12 инчи подалеку или помалку. Овој производ ги вклучува сите додатоци кои ќе бидат компатибилни и целосно функционални, но можеби не се оригинални. Пакувањето може да биде генеричко. Овој производ може да се врати во рок од 90 дена за бесплатно враќање или замена доколку не сте задоволни. Капацитетот на батеријата надминува 80% капацитет во однос на неговиот нов еквивалент.

Повеќе детали

Избор на купувачи