Јеил Обезбеди Заклучување На Тастатурата Со Wi - Fi Во Црна Велур
Неодамнешно

Јеил Обезбеди Заклучување На Тастатурата Со Wi - Fi Во Црна Велур

DEN 2.33

Достапно на барање

Јеил Увери Заклучување 2 Тастатура Со Wi - Fi Во црно велур пристап без Клуч, вашиот начин : Секој што има потреба од пристап може да избере свој начин за отклучување, без разлика дали тоа е тастатурата, гласовниот асистент, Автоматско Отклучување или Апликацијата За Пристап На Јеил На Вашиот паметен телефон Или Apple Watch. Никогаш повеќе не грижете се дали ќе се сетите да ја заклучите вратата. Јеил може Да се постави На Автоматско Заклучување откако doorsense® ќе открие дека вратата е затворена. Знаеме дека дури и кога не сте дома, тоа е сеуште на вашиот ум, и вашата листа на задачи. Заклучување, пуштете некого, примајте известувања и споделувајте пристап од каде било користејќи Ја Апликацијата За Пристап до Јеил. Споделете неограничени кодови со семејството, пријателите и услужните луѓе за едноставен пристап што може да се следи до вашиот дом, користејќи Ја Апликацијата За Пристап До Јеил, така што никогаш повеќе нема да скриете клуч. За оние моменти кога вашите раце се полни, Јеил може да ја добие вратата додека се враќате дома. Со опционално Автоматско Отклучување, нема да треба да ја допирате бравата или телефонот. Двофакторна автентикација, биометриска верификација и мат тастатури за отпорност на отпечатоци обезбедуваат дополнителен мир на умот. Значи, знаете дека само вистинските луѓе имаат пристап во вистинско време. Бравата ја заменува вашата ќор-сокак на повеќето стандардни влезни врати ВО САД користејќи само шрафцигер; не е потребно самостојно искуство. Лесно управувајте со бравата заедно со вашето паметно осветлување, звучници, термостати и многу повеќе, сето Тоа Од Апликацијата Apple Home или користејќи Siri. Пристапете од далечина кога имате телевизор На Apple, i Pad или Home Pod поставен како центар. Не излегувајте од каучот или не го кревајте телефонот-едноставно замолете го вашиот гласовен асистент да ја отклучи вратата користејќи Амазон Алекса, Goo Гугл или Сири. Кога не сте дома, следете кој и кога луѓето доаѓаат и поминуваат низ активноста на апликацијата или со известувања за апликации.

Повеќе детали

Избор на купувачи