Биостел Спортски Пијалок, Одлична Хидратација Со Есенцијални Електролити, Вкус На Бело Замрзнување, 16. Течност, 12-Пакет
Неодамнешно

Биостел Спортски Пијалок, Одлична Хидратација Со Есенцијални Електролити, Вкус На Бело Замрзнување, 16. Течност, 12-Пакет

DEN 2.00

Достапно на барање

Во Биостел, откривме дека врвните спортисти консумираат енергетски пијалоци и таканаречени "чисти" спортски пијалоци натоварени со мистериозни состојки и стимуланси како шеќер и кофеин пред и по игри и практики. Ова не натера да развиеме нов стандард за квалитет за спортска исхрана. Моќната комбинација на електролити, витамини, минерали и амино киселини во Спортскиот Пијалок помага да се поддржи оптималната хидратација во текот на денот. Секоја порција содржи натриум, калиум, хлорид, калциум и магнезиум, 5-те основни електролити од витално значење за оптимална хидратација. Додека водата ја гаси жедта, понекогаш не е доволно да го надополнувате вашето тело кога е дехидрирано. Потребен е избалансиран сооднос на електролити за ефикасно и ефикасно рехидрирање. Дополнително, нашата формула содржи нула шеќер бидејќи шеќерот може повеќе да дехидрира, победувајќи ја целта на спортскиот пијалок. Нашиот Спортски Пијалок е совршен пијалок за рехидратација каде и да одите. Бидејќи е подготвен за пиење, не треба да се грижите дали ќе најдете вода за да ја измешате кога сте жедни и ви треба хидратација. Спортскиот Пијалок го поддржува производството на енергија и мускулната сила и закрепнувањето, па затоа е идеално да ги одржувате при рака каде и да сте најактивни. Може да се чувствувате добро кога ги користите нашите производи бидејќи Нашето Пакување За Спортски Пијалоци е направено со одржливи материјали****. Мисијата на биостил е да создаде најсигурни производи за спортска хидратација на планетата. Без разлика дали сте про-спортист, следната генерација спортисти, викенд воин или само го живеете секојдневниот живот, Биостел е подобра опција за хидратација. Најдобро чуваната тајна во спортот веќе не е тајна. Премиум состојки, транспарентност на производот, функционалност и автентичност— овие вредности ни помогнаа да ја редефинираме и подигнеме границата за спортска исхрана насекаде. * Погледнете ја целосната листа на состојки **Сертифицирана Веганска, Хранлива Храна Ланкастер, ЊУЈОРК, 3.22.2023 . ****Одржливо Пакување, Тетра Пак Дентон, ТЕКСАС, 5.1.23 Инстант Хидратација : Нашите Спортски Пијалоци содржат 5 есенцијални електролити кои помагаат да се балансираат и задржат течностите во вашето тело и да се одржи јонската рамнотежа. Природно обезбедува трајна хидратација за поддршка на производството на енергија и обновување на мускулите. Хидратација со одличен Вкус : со танг сличен на бонбони и вистинска количина на сладост, не е ни чудо што овошниот и освежителен вкус на Белото Замрзнување е омилено гаснење жед. Каде Да Хидрирате : Нашите Спортски Пијалоци се совршени за целодневна хидратација. Чувајте го фрижидерот складиран дома или во канцеларија за да можете да земете ладен во секое време од денот – после тренинг, пред прошетка или да го започнете денот. Што Има Во Него : Спакувани Со мешавина од витамини Од Групата Б и минерали за поддршка на вашата благосостојба, Нашите Не-Гмо* Спортски Пијалоци содржат електролити и чисти* состојки за испорака на хранливи материи потребни за подобрување на вашата физичка активност. Дополнителни Придобивки : Нашата мисија е да создадеме најсигурни производи за хидратација на планетата. Нашите Вегански * * Спортски Пијалоци се засладени со природен екстракт од стевиа и не се премногу слатки.

Повеќе детали

Избор на купувачи