Бафало Игри 500-Парче Американа Колекција Какао Пауза На Сложувалка Коперфилдс
Неодамнешно

Бафало Игри 500-Парче Американа Колекција Какао Пауза На Сложувалка Коперфилдс

DEN 159.52

Достапно на барање

Оваа сложувалка од 500 парчиња, Какао Во Коперфилд, е дел од Колекцијата Американа од Бафало Игри и ги содржи уметничките дела на познатиот мајстор-сликар Чарлс Високи. Шарени снежни санки се наредени долж оградата бидејќи секој прави пауза од какао! Капи и ракавици чекаат на санките забавата повторно да започне. Прозорецот обложен со снег покажува живописна слика на Новогодишна елка украсена со црвени и златни украси. Надвор снешко е завиткан во неговата црвена шамија која го привлекува кардиналот. Повеќе од 40 години Чарлс Висоцки уживаше во својата љубовна врска со животот И Американа, и преку неговите имагинативни и шарени уметнички дела, ги допре срцата на милиони ширум светот. "Чак" почувствува посебно сродство со загатки кои учествуваат во креативниот процес градејќи ги неговите слики едно по едно парче. 500 парчиња Американска Загатка. Завршената големина е 21,25 х 15 инчи. Бонус објавено вклучени за помош во решавањето. Произведени од материјали со врвен квалитет.

Повеќе детали

Избор на купувачи