Нурисон Паламос Внатрешен Надворешен Геометриски Современ Тепих Со Сива Површина
Неодамнешно

Нурисон Паламос Внатрешен Надворешен Геометриски Современ Тепих Со Сива Површина

DEN 1243.36

Достапно на барање

Дали килимот доволно цврст и за внатрешна и за надворешна употреба може да биде и шик и привлечен? Сигурно, ако е Од Колекцијата Паламос. Овие издржливи и отпорни на избледување теписи се идеални за секојдневен начин на живот и работат исто толку добро на покриени локации на отворено, како што се двор или трем, како што тоа го прават во вашата дневна соба, семејна соба или друго омилено место. Се одликува со нивниот високо-низок куп, килимите Од областа Паламос земаат визуелен знак од рачно врежани килими, но се лесно достапни и дизајнирани да издржат абење. Оваа современа колекција се движи од линеарни и геометриски до светкави цветови-сето тоа подобрено со димензионален куп во најпосакуваните неутрални тонови на денешницата. Украсувањето е лесно (и забавно!) со обичниот шик на текстуралниот Паламос, моќта се наѕираше во модерните поли-влакна. Впечатлив геометриски дизајн ја слави текстурата со високо-низок куп во остри квадрати и ленти. Овој шик и современ тепих во областа Паламос создава суптилна фокусна точка на која било внатрешна или заштитена надворешна локација. Разновиден украсен акцент во магливо светло сива боја. Моќ-се појави високо-ниска јамка куп во модерна, ниско-барака влакна. Надворешниот килим може да се исчисти со црево за лесно секојдневно живеење. Современа привлечност во разноврсни неутрални тонови. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина. Килим рампа препорачува.

Повеќе детали

Избор на купувачи