Момени Керман Ориентална Традиционална Област Килими, Сина
Неодамнешно

Момени Керман Ориентална Традиционална Област Килими, Сина

DEN 749.28

Достапно на барање

Хармонично изработените дизајни се создаваат во синкаво-сива палета во Колекцијата Керман. Чувството на индиго се генерира преку уникатни комбинации на бои. Поздрав до античките персиски дизајни е даден во суптилен потресен изглед. За дополнителна издржливост и леснотија на користење, оваа колекција Е Машински Изработена Во Турција од 100% полипропилен поставен на топлина. Внатрешен Килим. Произведено Во Турција. Машина Направена. Материјал : 100% Полипропилен. Висина На Купот : 0,37".

Повеќе детали

Избор на купувачи