Империјал Стерлинг сребрен КТ дијамантски кластер обетка обетки со розов родиум преклоп за мажи
Неодамнешно

Империјал Стерлинг сребрен КТ дијамантски кластер обетка обетки со розов родиум преклоп за мажи

DEN 2.67

Достапно на барање

Направете изјава за задебелен стил со овие зачудувачки обетки од дијаманти. Изработено во сребро со розов родиум преклоп, овие привлечни обетки со пенливи кружни сеча дијаманти и полирани метални панели. Овие обетки имаат форма на пирамида. Milgrain сет со 1/12 Ct.T.W на дијаманти и заврши со светло полиран сјај, овие стилски обетки од дијаманти обетки се обезбедени со грб на триење. Задебелен изглед што е тешко да се помине незабележано, овие пенливи дијаманти столпчиња додаваат повеќе димензии на вашиот стил. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти, што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Спецификација на производот : Димензија на производот : 10,60 mm (должина) x 9,30 mm (ширина) x 4,70 mm (длабочина) Обезбеден Тип : Студија за учење : Тип на кластер на распрснување : завртки за грбни обетки за обетки за мажи за мажи Метал Спецификација : Метал Тип : Стерлинг сребро со розов родиум Чистота на надлејметал : S925 Metal Боја : Спецификација на розов дијамант : Камен Тип : Дијамантдиамонд Тежина : 1/12 КАРАТДИАМОНД Метод на создавање : Природна ко-боја : H-Idiamond Clarit S925 Стерлинг сребро 1/12 КТ дијамантски кластер обетка обетка со розов родиум преклоп за мажи.

Повеќе детали

Избор на купувачи