Трговска марка ликовна уметност „Пит Бул Луна“ платно уметност од Догарт
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Пит Бул Луна“ платно уметност од Догарт

DEN 2601.60

Достапно на барање

Уметник : Dawgart Subject : Animals Style : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има живописно и разнобојно поп-уметничко парче од пит-бик. Истакнати бои : портокалова, црвена, вино, бела, жолта, виолетова Алисија Ваној Повик работи на Даугарт од 2003 година.? Тогаш таа беше самоук уметник кој живееше во Гилберт, Аризона. ? Оттогаш, таа се здоби со една деценија искуство со сликарство и диплома за ликовни уметности од универзитетот во Јута долина, каде што дипломираше со почести. ? Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. живописно и разнобојно поп -уметнички дел од пит -бик.

Повеќе детали

Избор на купувачи