Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен цветен прстен
Неодамнешно

Карат Т.В. Дијамант Стерлинг Сребрен цветен прстен

DEN 2.00

Достапно на барање

Додадете талент во вашата колекција за накит со овој сјаен цветник на миабела дијамант. Изработено во бујно сребро сребро, овој прстен се карактеризира со 13 кружни, треперливи дијаманти поставени од прсти (H-I, i3) кои се убаво групирани заедно во уникатна шема. Со мазна полирана завршница, овој дијамантски прстен е одличен додаток за да додадете допир на гламур во кој било ансамбл. Овој дијамантски моден прстен прави совршен додаток на секоја колекција накит. Направено во сребро. 1/10 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти : H-I. Јасност на дијаманти : I3. Камени со тркалезности. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 1,6мм. Моден прстен. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 40 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележи посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

Повеќе детали

Избор на купувачи