Соимои Вискоза Шифон Ткаенина Кактус Дрво Печатење Шиење Ткаенина Двор Широк
Неодамнешно

Соимои Вискоза Шифон Ткаенина Кактус Дрво Печатење Шиење Ткаенина Двор Широк

DEN 1.67

Достапно на барање

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000 см различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината .Еко-пријателските мастила на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Вискоза Шифон ✤ Техника : Ткаени. ✤ Ткаат : Обичен. ✤ Предиво брои : 30-ти*30-ти . D Густина : 88(трска)*76 (ѕиркаат). ✤ ГСМ : 55 гсм. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Дрво. ✤ Ширина : 42 инчи. Функција : Многу Мала тежина, Тенка И Транспарентна Употреба : Совршена За правење Шалови, шалови или саронги, фустани за облека за плажа, сари и друга модна облека. ✤ Нега за перење : Миење Раце или миење машини Со Ниско Вртење Со Нежен Детергент. Железо На Ниска Температура ➽ П.с. : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. € Soimoi Дрво Печати Вискоза Шифон Ткаенина. € Материјал : Вискоза Шифон Влакна (висока tpm предиво) Предиво Брои : 30s*30s GSM : 55. ● Ткаенината Широка 42 Инчи Се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. ● Неговата дополнителна мазност и деликатес поради вискозата, му дава дополнителна удобност за сите видови модни носења. Совршен за правење Шалови, шалови или саронги, блузи, фустани, сари, облека, шалови итн.. ● Нега за перење : Нега За Миење Раце : Миење Раце или миење машини Со Мало Вртење Со Нежен Детергент.

Повеќе детали

Избор на купувачи