Трговска марка ликовна уметност „Порта 1“ платно уметност од Наташа Весскоат
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Порта 1“ платно уметност од Наташа Весскоат

DEN 253.76

Достапно на барање

Уметник : Наташа Wescoatsubject : Abstract Style : Eclectic Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактна сцена со минерална текстура што ја пополнува рамката. семејство на уметници. Нејзината работа е енигматска мешавина на бои и подвижни светови исполнети со фантастични ликови и сонувачки пејзажи сигурно е инспирирана од нејзиното детство поминато музика и свири во село. Познато широко по нејзините иконични накит дрвја што висат во приватни и корпоративни колекции ширум светот и ги потресе Холивуд и училници, Наташа го задржа ова чувство за каприц и осветленост во целата своја работа, давајќи му го името, �queen of Colorï . Наташа Весскоат „Порта 1“ платно уметност.

Повеќе детали

Избор на купувачи