Safavieh Florenteen Pierce Power се раздели со килим
Неодамнешно

Safavieh Florenteen Pierce Power се раздели со килим

DEN 3359.68

Достапно на барање

Колекцијата Флорентен од Сафавих го води гаматот од класични персиски дизајни на тепих до мотиви инспирирани од европски таписерии. Секој килим со моќност на Флорентен е создаден со беспрекорно внимание на деталите користејќи полипропилен предиво во ажурирани пастелни и неутрални палети. Елегантна и лесна грижа, овие прекрасни килими се направени за да издржат тежок сообраќај. Safavieh Florenteen Pierce Power го наomи килимот на површината : моќност се наomираше во Турција. Висина на купот : 0,25 ". Без поддршка, подлога за килим се препорачува за да се избегне менување и лизгање. Достапно во повеќе бои и големини.

Повеќе детали

Избор на купувачи