Etomanson Machine Cotton Pathonweave Area reg за дневна соба, 4 '6', сина цветна
Неодамнешно

Etomanson Machine Cotton Pathonweave Area reg за дневна соба, 4 '6', сина цветна

DEN 0.67

Достапно на барање

Нашата наследство колекција може да се пофали со широк спектар на килими кои се движат од цврсти бои до уникатни отпечатоци и доаѓаат во широк спектар на дизајни и големини. Направени во Турција, овие рамни ткаени памучни килими ќе обезбедат стил во текот на вашиот дом. Нашиот елегантен и функционален низок куп ќе ви помогне да ги поставите овие килими во области каде што инаку би било тешко. Овие турски килими со мека текстура се направени од квалитетни материјали кои се семејни и миленичиња пријателски и совршени за високи сообраќајни места во вашиот дом, како што се дневната соба, бањата, кујната и ходниците! Овде во Османсон, нашата мисија е да испорачаме килими со највисок квалитет. [Клучни атрибути] : Големина : 4 'x 6' Дебелина : 0,2 ин. | Боја : сина цветна. [Низок куп] : Ниска дебелина на купот од 0,2 инчи нуди идеална функционалност која е совршена за зафатени области, под мебел и во влезовите бидејќи нема да ги попречува влезовите . [еколошки] : Овие килими се направени од 80% еколошки пријателски Памук и 20% полиестер кој обезбедува мек допир што ве одржува топло и удобно кога преминувате од вашите ладни подови . [Трендовски стил] : Оваа традиционална област килим со ориентални мотиви има сино цвеќе дизајн, додавајќи боја и го подобрува изгледот на вашиот дом . Неговиот безвременски дизајн може да се интегрира во најразлични стилови на домашен декор . [Детско и ПЕТ пријателски] : Безбедно за секојдневните области со сообраќај со високи стапала и поотпорни на непредвидливите хаос на живот од активност на деца или миленичиња . [Лесна нега] : Бесплатно стрес Чистењето вклучува редовно вакумирање (без четки/ролери) и нежно забележете чистење на мали дамки со благ детергент или чистач на тепих. Овие килими се исто така машини што се перат. Please wash on cold and air dry for best results. [RECOMMENDED ROOM] : This rug will add the finishing touches to your living room, dining room, office, bedroom, foyer/entryway, sun room, nursery, children's playroom, garage, и готов подрум . [Доверлив бренд] : Квалитет рамен ткаен памук печатени килими направени во Турција повеќе од 20 години. Основана со аспирација да ги украси просторите во затворено и на отворено. Онтансон се стреми да обезбеди трендовски килими додека секогаш ги задоволува потребите на клиентите.

Повеќе детали

Избор на купувачи