Машки Прстени Стерлинг Сребрен Дизајнерски Стил Прстен Со Дијаманти И Сини Кварцни Прстени За Машки Машки Прстени Сребрени Прстени Големини 8,9,10,11,12, Машки Накит
Неодамнешно

Машки Прстени Стерлинг Сребрен Дизајнерски Стил Прстен Со Дијаманти И Сини Кварцни Прстени За Машки Машки Прстени Сребрени Прстени

DEN 0.67

Достапно на барање

Рилос Дизајнер Прстен Со Дијаманти И Сини Кварц * Достапен во вашиот избор На Сребро Или Жолто Позлатено Сребро, во големини 8-13. Со Црн Оникс, Син Кварц, Зелен Кварц, Црвен Кварц и Камења во Боја На Тигар-Очи. Ако не ја видите варијантата за која сте заинтересирани, ве молиме испратете порака.*Упатства за нега : Избегнувајте да добивате мирис на вашиот накит, ставајќи ги парчињата откако ќе испрскате парфем/Колонска Вода за да го избегнете се препорачува интеракција со металот. Почекајте да го облечете накитот додека не се апсорбира хидратантната крема. Не носете го вашиот накит додека вежбате, пливате или туширате. Нежно избришете го накитот откако ќе го носите со многу мека крпа или памук за да отстраните таложење прашина или нечистотија. Ако е можно, чувајте го во вреќа со патент подалеку од сонце кога не го носите за да го продолжите неговиот животен век и да го намалите предвременото оцрнување или избледување. За повеќе информации и за информации за гаранција, ве молиме контактирајте не.Сите наши добавувачи на дијаманти потврдуваат дека според нивните најдобри сознанија нивните дијаманти не се конфликтни дијаманти. Вкупната дијамантска каратна тежина е приближна. Варијансите може да бидат до 0,05 Карати-5% од вкупната тежина. Природните својства и составот на скапоцените камења ја дефинираат уникатната убавина на секое парче. Сликата може да покаже мали разлики во однос на вистинскиот камен во боја и текстура. Камењата во боја можеби биле третирани или симулирани. Вкупната Тежина На Каменот Во Боја е приближна. Варијансите може да бидат до 10%. Ако се испраќате надвор од Соединетите држави, може да имате дополнителни даноци и давачки за кои ќе бидете одговорни. ВРЕДНОСТ : Овој Менс Прстен Прстен За Мажи е во вредност ОД МСРП 3 315. Метал Тип : Стерлинг Сребро, Метал Печат : 925. Дијамант Камен Тип : СИНА КВАРЦ. Дијамант Камен Тежина : 0 кт симулиранмсрп 1 1339 ќе бидат испорачани во елегантна кутија за подароци. Дијамантска Тежина : 0,04 КТ.

Повеќе детали

Избор на купувачи