Девојки Сандали Принцеза Чевли Лак Јазол Деца Отворен Прст Мек Ѓон Скршен Цвет Девојки Чевли Големина 36
Неодамнешно

Девојки Сандали Принцеза Чевли Лак Јазол Деца Отворен Прст Мек Ѓон Скршен Цвет Девојки Чевли Големина 36

DEN 399.84

Достапно на барање

Девојки Сандали Принцеза Чевли Лак Јазол Деца Отворен Прст Мек Ѓон Скршен Цвет Девојки Чевли карактеристики : УДОБНОСТ и ОДГОВАРА : овие детски потпетици користат гумен материјал со висока еластичност и мека кожа што ви овозможува да ги носите долги периоди без да се чувствувате уморни. Ѓонот е дизајниран да се лизга-, обезбедувајќи подобар стисок и стабилност, така што можете да одите со доверба дури и на влажни и лизгави површинистабилна и ЛЕСНА : високата пета за девојчиња сандала е совршена ширина и висина, обезбедувајќи стабилност и го олеснува одењето со леснотија. На дише материјал кој се користи во горниот дел на чевелот го задржува тежина на целиот чевел светло, што го прави исклучително удобно да wear SIMPLE И СТИЛСКИ : Овој цвет девојка чевли донесува едноставни и стилски дизајн стил, и на глуждот рака го подобрува убавината на вашите стапала, и создавање на чувство на модата, додека сеуште одржување на елегантен и софистициран style CLASSIC И РАЗНОВРСНА : Оваа девојка фустан чевли има разновиден дизајн, погоден за формални прилики, како што вечер партии,дипломирањето, и свадби, како и неформални прилики како што се датумите,shcool и шопинг, правење на вашиот малку девојка се чувствуваат сигурни, удобно, а домот, во секоја situation EASY И УДОБЕН : На прилагодливи глуждот рака на девојчето облечи чевли не се надополнуваат формата на нозете, но, исто така, обезбедува доволна поддршка и утеха, со што секој чекор се чувствувате лесно и natural Style : Кристал/Bohemian Package : 1 пар на shoes Size Insole length Recommended age USUKEUSuitable for2616cm/6.30"3.5-4 Years109.527 Toddler2716.5cm/6.50"4-4.5 Years10.51027.5 Малку Child2817cm/6.69"4.5-5 Years1110.528 Little Child2918cm/7.09"5.5-6 Years1211.529.5 Малку Child3018.5cm/7.28"6-7 Years12.51230 Little Child3119cm/7.48"7-8 Years1312.531 Little Child3219.5cm/7.68"8-9 Years13.51331.5 Малку Child3320cm/7.87"9-9.5 Years113.532 Big Kids3420.5cm/8.07"9.5-10 Years1.5133 Big Kids3521.5cm/8.46"10.5-11 Years2.5234 Big Kids3622cm/8.66"11-11.5 Years32.535 Big Kids3722.5cm/8.86"11.5-12 Years3.5335.5 Големи Kids Size : 26 Insole должина : 16cm/6.30"Препорачана возраст : 3.5-4 Years US : 10 UK : 9.5 ЕУ : 27 Suitable за : Toddler Size : 27 Insole должина : 16.5 cm/6.50"Препорачана возраст : 4-4.5 Years US : 10.5 велика БРИТАНИЈА : 10 EU : 27.5 Погоден за : Малку Child Size : 28 Insole должина : 17cm/6.69"Препорачана возраст : 4.5-5 Years US : 11 UK : 10.5 ЕУ : 28 Suitable за : Малку Child Size : 29 Insole должина : 18cm/7.09"Препорачана возраст : 5.5-6 Years US : 12 UK : 11.5 ЕУ : 29.5 Погоден за : Малку Child Size : 30 Insole должина : 18.5 cm/7.28"Препорачана возраст : 6-7 Years US : 12.5 велика БРИТАНИЈА : 12 EU : 30 Suitable за : Малку Child Size : 31 Insole должина : 19cm/7.48"Препорачана возраст : 7-8 Years US : 13 UK : 12.5 ЕУ : 31 Suitable за : Малку Child Size : 32 Insole должина : 19.5 cm/7.68"Препорачана возраст : 8-9 Years US : 13.5 велика БРИТАНИЈА : 13 EU : 31.5 Погоден за : Малку Child Size : 33 Insole должина : 20cm/7.87"Препорачана возраст : 9-9.5 Years US : 1 UK : 13.5 ЕУ : 32 Suitable за : Големи Kids Size : 34 Insole должина : 20.5 cm/8.07"Препорачана возраст : 9.5-10 Years US : 1.5 велика БРИТАНИЈА : 1 EU : 33 Suitable за : Големи Kids Size : 35 Insole должина : 21.5 cm/8.46"Препорачана возраст : 10.5-11 Years US : 2.5 велика БРИТАНИЈА : 2 EU : 34 Suitable за : Големи Kids Size : 36 Insole должина : 22cm/8.66"Препорачана возраст : 11-11.5 Years US : 3 UK : 2.5 ЕУ : 35 Suitable за : Големи Kids Size : 37 Insole должина : 22.5 cm/8.86"Препорачана возраст : 11.5-12 Years US : 3.5 велика БРИТАНИЈА : 3 EU : 35.5 Погоден за : Големите Деца, Тоа е лесно да се стави на и полетување. Парови совршено со фустани, здолништа, хеланки и многу повеќе – идеални за празници во специјални прилики. Повод : Костум за лето, fall, пролет.Совршен за плажа, училиште, забава, излегување, викенд, одмор и секојдневно носење. Изработен е од висококвалитетни материјали, доволно издржлив за вашето носење. Грижа : избришете ја чистата.

Повеќе детали

Избор на купувачи