Трговска марка ликовна уметност „Untitled“ платно уметност од Абас Али Амир
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Untitled“ платно уметност од Абас Али Амир

DEN 14400.00

Достапно на барање

Уметник : Абас Али Амирсубјект : Animalsивотни Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно Арт. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Абас Али Амир „Неистата“ платно уметност.

Повеќе детали

Избор на купувачи