Карат Т.В. Дијамант Сплит Шанк Класик 14KT прстен за ангажман на бело злато
Неодамнешно

Карат Т.В. Дијамант Сплит Шанк Класик 14KT прстен за ангажман на бело злато

DEN 2.67

Достапно на барање

Стручно изработено во бело злато, овој прстен прикажува прекрасен центар за тркалезно дијамантски центар кој стои висок во традиционалниот амбиент од четири поени. Помалите дијаманти со акцент на акцентот го насочуваат поделениот ринг од сите три страни. Поставени во рингот на рингот се кружни дијаманти, ја затегнуваат круната. Сјајни со дијаманти и полиран сјај, овој ангажман прстен е брилијантен почеток на вашата романтична loveубовна приказна. Империјал 7/8 Карат Т.В. Дијамант Сплит Шанк Класик 14КТ Бело злато прстен за ангажман : Дијамант Тежина : 7/8 ct. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Prong Setcrafted во 14 KT бело злато што може да се златни во големини 6-9 не се занимава со дијаманти.

Повеќе детали

Избор на купувачи