Трговска марка ликовна уметност Недела танц платно уметност од Антонио
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност Недела танц платно уметност од Антонио

DEN 1530.08

Достапно на барање

Подготвени да се претставиме со презентацијата на разни со различна големина, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има две жени во танцување фустани. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Повеќе детали

Избор на купувачи