Трговска марка ликовна уметност „Калифорнија еукалиптус на реката„ Канвас уметност “од Дејвид Лојд Гловер
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Калифорнија еукалиптус на реката„ Канвас уметност “од Дејвид Лојд Гловер

DEN 2.67

Достапно на барање

Уметник : Дејвид Лојд Гловербјект : Пејзаж-апестит : Рустикпродукт Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има зелени дрвја под сино небо. Истакнати бои : сина, тен, кафеава, црна, светло сина, жолта, сива Дејвид Лојд Гловер има 25 -годишна меѓународна репутација, изложувајќи во поголеми галерии во САД, Канада, Мексико и Јапонија. Неговите дела ги стекнале колекционерите низ целиот свет. Гловер создава мастер -дела во акварел на хартија, гуаче на хартија, масло на платно и акрилик на платно со еднаков објект. По кариерата во рекламната индустрија, тој започна со полно работно време струка за создавање ликовна уметност за продажба на галерија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Зелени дрвја под сино небо.

Повеќе детали

Избор на купувачи