Сет на ватенка за живеење на околи
Неодамнешно

Сет на ватенка за живеење на околи

DEN 431.84

Достапно на барање

Загарантирано да стане ставка од наследство, оваа колекција за живеење на земја, има обоени за да одговара на везот на очите што ја прободува површината на ватенка како порцелан. Eyelet е форма на чипка со долга историја во луксузни постелнина. Објавениот распоред овде дава модерно чувство на оваа класична техника. Самиот мотив на очите е суптилна форма на везди со ливчиња. Достапно во 3 основни бои, овој дизајн ќе донесе воздух на недооценет луксуз во секоја просторија. Дизајнот на цврста боја ви овозможува да ја стилизирате оваа колекција како основно шоу за вашата спална соба, или едноставно да ја поставите во постојната колекција за постелнина. Лицето и обратното ткаенини се 100% памук во ткаење на перкале за јасно чувство, идеално за секоја сезона. Пополнете го изгледот или со нашите солидни или принтри за живеење на листови за живеење (продадени одделно). Твин сет вклучува : ватенка (66 in. W x 86 in. L), SHAM (1) (20 in. H x 26 in. W) Комплет со целосна/кралица вклучува : ватенка (88 in. W x 90 in. L), SHAM (2) (20 in. H x 26 in. W) King Set вклучува : ватенка (106 in. W x 90 in. L) , Срам (2) (20 in. H x 36 in. W) ватенка сет вклучува реверзибилна ватенка и 2 срамни со појавување (1 во сет на јорган со близнаци). Одликувајќи се со едноставен и класичен дизајн на очите достапен во 3 опции во боја. Идеално за положување или како самостојно парче.

Повеќе детали

Избор на купувачи