Уметнички маркери Prang®, врв на куршуми, по пакет
Неодамнешно

Уметнички маркери Prang®, врв на куршуми, по пакет

DEN 175.84

Достапно на барање

Задебелени идеи имаат потреба од смели, светли маркери за да ги доведат во живот! Маркерите на Prang имаат осум популарни бои во врв на куршуми за да бидете сигурни дека ги забележавте вашите идеи. Специјалната формула за мастило не се исуши - дури и ако капачето е оставено 24 часа и ги прикажува нашите нови вентилирани безбедносни капа и АП овластени нетоксични. Секој пакет вклучува 8 маркери во разновидни бои. Пакетот вклучува 6 пакувања за вкупно 48 маркери. • Дополнителен издржлив врв на куршумот за фини и широки линии • Специјалната формула за мастило не се исуши - дури и ако капачето е оставено 24 часа • Пронајдена безбедносна капа • Одлично за проекти за уметност и занаетчиство.

Повеќе детали

Избор на купувачи