Rubbermaide Easy Find Vented Caphs Contayers Contayers, 40-парчиња сет, Racer Red
Неодамнешно

Rubbermaide Easy Find Vented Caphs Contayers Contayers, 40-парчиња сет, Racer Red

DEN 1.33

Достапно на барање

Лесно складирајте храна, плус минимизирајте го нередот во кујната, со употреба на контејнери за складирање на храна Rubbermaid со лесни капаци за наоѓање. Овие контејнери за подготвување на оброци се лесни за организирање и помагаат во заштеда на простор во вашите ормани, плус, големината од 3-, 5- и 7-чаша имаат вграден отвор за капакот за микробранови отпорни на распрскувачи, капаците се прилепуваат едни на други и До дното на контејнерите и се светло црвени, така што тие секогаш се лесни за наоѓање. Конструирани од издржлива, БПА без пластика, овие контејнери за храна се изградени за да издржат широк спектар на температури и се безбедни машини за миење садови и замрзнувачи; Контејнерите за вентилација се целосно безбедни микробранови кога ќе се отвори отворот. И благодарение на нивните јасни основи, лесно е да се види што има внатре. Овие контејнери за складирање на храна со гума од гума се одлични за подготвување оброк; Тие се карактеризираат со лесно наоѓање на капаци што ги привлекуваат базите и капаците со иста големина; Контејнерите 3-, 5 и 7 чаши имаат вграден врвен отвор за микробранова отпорна на распрскувачи. Капаците се прилепуваат заедно во базите за да се намали нередот. БПА бесплатно и безбедна машина за миење садови; Контејнерите со вентилатор за храна се целосно безбедни со микробранови со отворено отворање, додека не-вградените контејнери имаат бази безбедни за микробранови; Препорачано само за повторно загревање. Дебели, издржливи wallsидови на садот за секојдневна употреба. Сетот вклучува пет 0,5 чаши, пет 1,25 чаши, четири 2-чаша, две 3-чаши, две 5-чаши и две контејнери со 7 чаши, плус капаци; Контејнерите 3-, 5- и 7-чаша имаат обложување на капаци.

Повеќе детали

Избор на купувачи