Cricut® секојдневно железо-на винил мозаик квадрати, црна, 12 24
Неодамнешно

Cricut® секојдневно железо-на винил мозаик квадрати, црна, 12 24

DEN 303.84

Достапно на барање

Додадете софистицираност во вашиот проект со овој разноврсен материјал нареден во уредни мозаици. Само од Cricut®. Секојдневно железо-он ™ со гаранција на Strongbond ™ е компатибилна со огромна ширина на основни материјали, вклучително и дрво! Користете ја вашата машина за сечење на Cricut® за да ги намалите сопствените дизајни за беспрекорна апликација. Од прекрасни маици до срдечни украси за дома, неверојатни додатоци до рачно изработени подароци, овој материјал за пренос на топлина е ваш за скоро секоја идеја за железо. Препорачано за дизајни 3 во (15,2 см) во дијаметар или поголем. За употреба со сите машини за сечење Cricut. За беспрекорна апликација за железо, користете го Cricut Easy Press®. Или аплицирајте со железо за домаќинството. Упатствата за нега се применуваат на претходно измиени и целосно исушени материјали само овозможуваат 24 часа по примената пред да се измие. Машинско миење деликатно, суво ниско. Не бели. Ако треба да пеглате, само железо на задната страна на облеката. 1 ролна (30,5 см x 61 см), црна. Одлични резултати за најшироката разновидност на материјали и проекти. Прекрате и се применува убаво. Препорачано за дизајни 3 во (15,2 см) во дијаметар или поголем. За сите машини за сечење Cricut®.

Повеќе детали

Избор на купувачи