Modrn повеќе-бои Tufted Flat Weave reg, 5 '8'
Неодамнешно

Modrn повеќе-бои Tufted Flat Weave reg, 5 '8'

DEN 1216.00

Достапно на барање

Пополнете го вашиот дизајн на собата со килим со мулти-бои со мулти-бои. Циг Загс, ленти и дијаманти создаваат еклектично чувство дури и бидејќи неутралните тонови обезбедуваат овој килим да најде дом среде многу видови на декор. Направено од памук и полиестер, овој ткаен и над зафатен килим ќе биде лесно да се грижи и да изгледа прекрасно во вашиот дом за наредните години. Прекуменот создава уникатно естетско и тактилно искуство без да жртвува производ со ниско одржување. Достапно во три големини за вистинското вклопување. Предлагаме да поставите подлога за килим (не е вклучено) под овој килим за да го заштитите вашиот под и килимот. За да го задржите вашиот килим изгледа најдобро, ви препорачуваме да забележите чиста со ладна вода и благ детергент, а потоа исушен воздух. Вакуум без тепачка лента и редовно ротирајте. Само за затворено употреба. Оваа ставка е исклучиво продадена во рамките на колекцијата Mod RN. Modrn мулти-боја Tufted Flat Weave Dimensions : 5 'x 8'. Бои : слонова коска, сива, морнарица сина. Висина на купот : .43 ". Материјали : 80% памук и 20% полиестер. Изградба : ткаен и престигнат килим. Препорачана подлога за килим. Нема поддршка. Не е чисто со ладна вода и благ детергент, а потоа суво на воздухот.

Повеќе детали

Избор на купувачи