Флорида Даг Цветни Винова Лоза Бушава Област Килим, Темно Сина Крем, 3'3 5'3
Неодамнешно

Флорида Даг Цветни Винова Лоза Бушава Област Килим, Темно Сина Крем, 3'3 5'3

DEN 1.67

Достапно на барање

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата На Килими Во Флорида, Кадифен И Густ Куп, Совршен За Живеење и Спална Соба, Овој сафавиех Флорида шаг го доловува опуштениот начин на живот на јужниот полуостров во ултра мека, кремска тон-тонска подна покривка. Извајаниот високо-низок куп ги нагласува деталните дизајни на лозата дамаск за богата текстурална димензија. Конструиран со употреба на синтетички предива со моќност за издржлив, секојдневен тепих што ќе задржи живописна боја и впечатлива текстура во годините што доаѓаат. Моќта се појави Во Турција . Висина на купот : 1 инчи. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање . 66% Полипропилен/23% Јута/7% Латекс/2% Полиестер/2% Памук . Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот . Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови . Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно . За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат . Достапно во повеќе бои и големини.

Повеќе детали

Избор на купувачи