Заштитен знак Ликовна Уметност Психо Орхидеи Платнена Уметност Од Кајена Бланка
Неодамнешно

Заштитен знак Ликовна Уметност Психо Орхидеи Платнена Уметност Од Кајена Бланка

DEN 2.67

Достапно на барање

Уметник : Кајена Бланкасубјект : Цветен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има портокалова и сина апстрактна орхидеја. Истакнати Бои : Бела, Тен, Светло Сина, Црвена, Розова Јас сум илустратор од Венецуела со седиште Во Барселона. Работев како дизајнер на површински принт во последните 5 години. Заедно развивав свој бренд : КАЈЕНА БЛАНКА. Растењето во Венецуела ме направи љубопитен и љубител на природата. Моите инспирации доаѓаат на секаков начин, но сеќавањата од моето детство и мојата матична земја се постојани елементи присутни во поголемиот дел од мојата работа. Мојата љубов кон илустрацијата и кон уникатните рачно изработени производи се силите што ме туркаат да го вложам слободното време и моето срце во мојот сопствен бизнис. Јас секогаш барам да понудам најдобар квалитет на секој производ што го создаваме во нашето студио Во Барселона. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. портокалова и сина апстрактна орхидеска сцена.

Повеќе детали

Избор на купувачи